vize için uçak rezervasyonu nasıl yapılır
 
Merhaba arkadaşlar bu yazımda Schengen ülkelerine vize için başvuru yaparken başvuru belgeleri arasında uçak rezervasyonu istenmesi durumuna değineceğim. Schengen ülkeleri için başvuru yaparken uçak rezervasyon kağıdı da istemektedirler.

Burada birçoğumuzun kafasında şu soru işareti var  "vize mi zi ne zaman onay verecekleri belli değil havayollarında da  belli ileri tarihlere rezervasyon olmuyor" veya "rezervasyon yaptım vize me onay vermezlerse ne olacak" soruları olmuştur büyük ihtimal.

Aslında hiç büyütülecek bir durum yoktur. Rezervasyondan kasıt gidiş dönüş tarihlerinizin olduğu bir ekran görüntüsüdür. Thy veya Pegasus sitesine girip her zaman ki adımları izleyip bilet tarihlerinizi girdikten sonra satın alma bölümüne geldiğinizde kredi kart bilgilerinizi girmeden sayfanın üst tarafında uçuş rezervasyon bilgileriniz bileti almasanız dahi gözükmektedir. Bir ekran görüntüsü alıp rezervasyon bilgilerinin olduğu bölümü seçip çıktı aldığınızda bu şekilde başvurabilirsiniz ve hiçbir sıkıntı olmaz.

Garanti olsun diye ortalama vize başvuru gününüzden 2 hafta sonra rezervasyon görüntüsünü ekleyebilirsiniz. Konsolosluk uçak rezervasyon bilgisine bakarak uygun tarihe size vize verecektir.

Vizeniz kabul edilmese de uçuş ödeme yapmadığınızdan bir kaybınızda olmayacaktır.

Bir Schengen ülkesi vize tecrübesi yazısı için linkindeki makalemi okuyabilirsiniz.
 

Author: Engin Atalay
Date: 19.01.2016 23:29:09
View Count: 23662
 
 

COMMENTS
 
Resim Yüklenemedi
Melis
15 Haziran 2019 19:28
Meraba evlilik nedeniyle italyaya gideceğim..Nişanlım italyan.İlk vizeme red geldi 2. cide konsolosluk mulakata cagırdı aldım..Şimdi nişanlım konsoloslukla gorusmus randevu vermısler gelsın yardımcı olalım demısler acenteye para odemesın..Sımdı ucak bıletı rezervasyonu yapıcam ama sızın dedıgınız gıbı,arkadasım havayolu fırmasını arayıp teyıt edıyorlar dedı sorun olur mu fake ekran goruntusu almam
 
 
Resim Yüklenemedi
Büşra
28 Ağustos 2019 08:34
Halledebildiniz mi ? Bende alacağım o yüzden
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Eyyüp ERCAN
21 Nisan 2019 21:14
Vize almak için tek yönlü bilet aldım. Bu yeterli mi yoksa biletimin gidiş dönüş olması şart mı acaba? Erasmus için gidiyorum.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Adanalı
8 Ağustos 2018 18:41
Sayın Engin bey böyle bir platform kurduğunuz için teşekkürler. Benim şöyle bir sıkıntım var. Vize başvurumuz saat 10da diyelim ama uçak Rezavasyonumuzun süresi vize başvurusundan iki saat sonra bitmektedir bu sorun olurmu... Ne yapmalıyım. Teşekkürler kolay gelsin
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Görkem
20 Ağustos 2017 17:38
şimdi 5 eylül gününe bi uçak rezervasyonu yaptık ve vize başvurusunda da bu rezervasyonu gösterdik diyelim. vize çıktıktan sonra rezervasyondaki bileti almak zorunda mıyız yoksa uygun tarihler içinde başka bilet alabilir miyiz ?
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Recep
8 Mayıs 2017 11:33
THY'nin sitesinden rezervasyon yaptığımızda bir gün sonra satın alınmadığı taktirde iptal edileceği yazıyor. Vize mülakatından bir gün önce yaptığımda da inandırıcı olmayabilir. Pegasus'ta da gideceğim ülke yok. Bunun Booking rezervasyonu gibi bir yolu yok mu? Ya da nasıl çözebilirim?
 
 
Resim Yüklenemedi
Engin Atalay
9 Mayıs 2017 13:38
Ekran görüntüsünden paint ile o yazıyı silebilirsiniz veya web tarayıcı console'unu açıp yazıyı silip öyle ekran görüntüsü alabilirsiniz.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
İnan
7 Şubat 2017 14:35
Selamlar ven italyaya gitmek istiyorum fakat ordan da avusturya ya geçicem uçak biletimi gidiş italya dönüş avusturya dan aldiğimda konsolosluk bana bir sıkıntı yaratırmı ya da benden avusturyadan da otel rezervasyonu istermi
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Hicran
15 Ocak 2017 13:09
Vize için ucak rezervasyonu gerekiyormu butun evraklarim hazir tek uçak rezervasyonum yok
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Yaren sak
17 Aralık 2016 14:04
Tamamdır o yazıyı kaldırırım ,bana vize verecekleri tarih o tarihler arasında mı olacaktır
 
 
Resim Yüklenemedi
Engin Atalay
19 Aralık 2016 14:16
Şöle ki, vize süresi tatil sürenizden fazla verebilirler ki genelde fazla veriyorlar. Ama vize başlangıç tarihi gidiş uçak rezervasyon tarihi ile aynı oluyor.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Yaren sak
15 Aralık 2016 22:01
Bilgiler için teşekkürler ,ben fotokopisini çıkardım fakat fotokopide ertesi güne kadar ödeme yapmassanız rezervasyon iptal olacaktır yazısı da var bu sorun olur mu
 
 
Resim Yüklenemedi
Engin
16 Aralık 2016 10:27
Problem olmaz. Ekran görüntüsünde o yazı olmadan da alabilirdiniz, görüntüden silebilirdiniz, fakat bu şekildee problem olmaz. Rezervasyon tarihi onlar için, size vize verecekleri tarih aralıklarının bir teyiti oluyor o kadar.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Abdulcebbar acar
24 Ekim 2016 11:40
Bilgi icin teşekkürler Ama ciktini uzerinde 23:55 kadar odeme yapmazsaniz iptal edilecektir diyor Bu bi sıkıntı yaratır mı
 
 
Resim Yüklenemedi
Engin Atalay
25 Ekim 2016 12:31
Hangi hava yolu şirketi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık