15-16 Temmuz 2016 Darbe Girişimleri İzlenimlerim
 
17 Temmuz 2016 00.25 Sancaktepe Sarigazi odam da oturuyorum camlar açik ve araliksiz silah ve patlama sesleri.

Suriyede insanlar, savasin ve silah seslerinin gölgesinde nasil yasabiliyor anladim bugün.
Yasanabiliyormus, peki alisabiliniyor mu hayir hiç alisacak gibi degiil olanlar sanki bir filmin içindeymisiz gibi.
 
16 Temmuz 2016 tarih sayfalara not alinacak hadiselere sahit oldum, olduk. Bir darbe girisimi ile Istanbul da köprüler ve önemli giris çikislar asker ve tanklariyla kapatiliyor Ankara da f16 lar alçak uçus yapiyor, Trt canli yayini basiliyor ve spikere darbe metni okutuluyor, tanklar sivil halkin üstüne sürülüyor, asker ile polis arasinda çatismalar yasaniyor. 
 
25 yasinda mini bir darbe girisimine sahit oldum. 16 temmuz 2016 22.00 ile baslayan gelismeler ve devaminda Cumhurbaskani Erdoganin halki sokaga çikmaya davet etmesi. 16 temmuz 2016 saat 24.00'a yaklasirken hükümet yanlisi ve yanli olmayip olanlarin darbe girisimi oldugu düsünen yüzbinlerce insan tanklarin kapattigi girislere yürüyüsler düzenledi.
 
Camilerden 17 temmuz 24.00 itibari ile araliksiz sela ve ezan sesleri megafonlardan yükseldi.
 
17 temmuz sabah saatlerinde köprüler ve önemli çikis noktalari alindi ama ne alinma. Sivil halktan ve askerden onlarca kayip. Asker ki o askerler içinde olanlardan bir haber onlarca rütbesiz er dahilinde.
 
17 temmuz 2016 gece vaktinde ise olaylar farkli boyutlara ulasti yasadigim yerde ve Istanbul'un sik olay çikan bölgelerinde hükümet yanlilari ile bu bölgelerde yasayanlar arasinda çatismalar cemevlerine saldiri olacagi yönünde söylentiler. 1 günde olayin taraflari nasil degisti saskinim. Ama bir yandan belli bölgelerde askeriyeye ve askere yönelik yürüslerde devam ediyor.
 
Buraya bu notlari düsmemin sebebi olurda ileri ki yaslarimda hayatta kalabilirsem bizzat sahit oldugum bu olaylarin bir not almamdir.
 
Rabbim bu ülkenin sonunu hayir eylesin Insallah.
 
 

Author: Engin ATALAY
Date: 17.07.2016 00:38:23
View Count: 2430
 
 

COMMENTS
 
No comments yet. Be the first to comment who you are.
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık