Site Google Sıralamarında Ani Düşüş
 
14 Agustos 2014 tarihi ile Google siralama ve dizin algortimasinda köklü bir degisiklik yapti ve bir çok sitenin hitlerinde anormal degisimler meydana geldi.
 
Kendi sitelerim üzerinden oran verecek olursam günlük 6 bin tekil ziyaretçisi olan sitem 14 Agutos itibari ile 2.500 tekil ziyaretçi, 15 Agutos'da su ana kadar ise ayni düzeyde gün sonunda 2.500 tekile yaklasik bir tekil ile kapatacak gibi gözüküyor. Algoritma benim siteme yaramadi anlasilan. 
 
Sitemin günlük google aramalarinda bin tekil ziyaretçi getiren 1.sayfa 2.sirada bulunan anahtar kelimede dünden itibaren 8. siraya geriledigini gözlemledim. Tabi benim sitem için kötü etki yapan bu algoritma benim sitemin sayfalarini geriye atipta baska sitelerin sayfalarini öne çikaranlar içinde iyi etki yapmis oldu.
 
Bu algoritmanin oluslturdugu etki geçici midir, kalici midir bilmiyorum önümüzde 2 hafta içerisinde sonuçlari görecegiz, aksi halde sitelere verdigim onca emek bosa gitmis gibi görünüyor. Tabi bu bizleri yildirmaz yeni projeler yapmaktan vazgeçmeyiz. :)
 

Author: Engin ATALAY
Date: 15.08.2014 20:08:44
View Count: 1379
 
 

COMMENTS
 
No comments yet. Be the first to comment who you are.
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık