Site Google Sıralamarında Ani Düşüş
 
14 Ağustos 2014 tarihi ile Google sıralama ve dizin algortimasında köklü bir değişiklik yaptı ve bir çok sitenin hitlerinde anormal değişimler meydana geldi.
 
Kendi sitelerim üzerinden oran verecek olursam günlük 6 bin tekil ziyaretçisi olan sitem 14 Ağutos itibari ile 2.500 tekil ziyaretçi, 15 Ağutos'da şu ana kadar ise aynı düzeyde gün sonunda 2.500 tekile yaklaşık bir tekil ile kapatacak gibi gözüküyor. Algoritma benim siteme yaramadı anlaşılan. 
 
Sitemin günlük google aramalarında bin tekil ziyaretçi getiren 1.sayfa 2.sırada bulunan anahtar kelimede dünden itibaren 8. sıraya gerilediğini gözlemledim. Tabi benim sitem için kötü etki yapan bu algoritma benim sitemin sayfalarını geriye atıpta başka sitelerin sayfalarını öne çıkaranlar içinde iyi etki yapmış oldu.
 
Bu algoritmanın oluşlturduğu etki geçici midir, kalıcı mıdır bilmiyorum önümüzde 2 hafta içerisinde sonuçları göreceğiz, aksi halde sitelere verdiğim onca emek boşa gitmiş gibi görünüyor. Tabi bu bizleri yıldırmaz yeni projeler yapmaktan vazgeçmeyiz. :)
 

Author: Engin ATALAY
Date: 15.08.2014 20:08:44
View Count: 1140
 
 

COMMENTS
 
No comments yet. Be the first to comment who you are.
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık