Seo Optimizasyonu - Ders 1
 

Seo Optimizasyonu kavramı arama motorlarında web sitelerinin öne çıkmak için uyguladıkları kurallar diye tanımlayabiliriz. Genel de Google Seo  olarak  duyduğumuz kavram  aslında yalnızca Google arama motoru değil bing , yahoo vs.. olmak üzere tüm arama motorları için geçerlidir . Google en sık kullanılan , en popüler arama motoru olduğundan Google Seo Optimizasyonu tabirini daha fazla görmekteyiz.  Yapılan optimizasyon çalışmaları  tüm tarayıcılar için geçerli olmaktadır.

Yani , örneğin Google'da öne çıkmak için  xml formatında site hartiası kullandık diyelim  , bunu tüm arama motorları optimizasyonun bir parçası olarak desteklemektedir.

Optimizasyonu bir de  örnek üzerinde açıklayalım :

Google arama motoruna haber yazalım  çıkan ilk 5 sonuç aşağıdaki gibidir.

 

Bu sıralama  aslında haber sitelerinin  optimizasyon sıralamasıdır . Hurriyet  web sitesi gerek günlük kullanıcı sayısı , gerekse yaptıkları optimizasyon çalışmaları ile haber kelimesinin arama sonucunda birinciliği elinde bulundurmaktadır.

 

Seo Optimizasayonu 2. dersinde için link
 

Google ve Bing'e Site Kayıt Etmek - Ders 2

 

Author: Engin Atalay
Date: 29.06.2012 18:41:01
View Count: 3548
 
 

COMMENTS
 
No comments yet. Be the first to comment who you are.
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık