Google Adsense ikinci aşama nasıl geçilir
 

Google Adsense ikinci  aşama nasıl geçilir ?

Google Adsense başvurusu yapıp  ikinci aşamayı geçemiyor musunuz ? Google Adsense'in ikinci  aşamayı neden kabul etmediğini biliyor musunuz ? Bu makalemde Google Adsense başvurusunda ikinci aşamada tekrar tekrar başvurup geçemeyenler için nedenini ve çözümünü anlatacağım .

Bu konuda ki makalemi okuyorsanız Google Adsense'in ne olduğu konusunda bilgi sahibisinizdir diye farz  ediyorum fakat bilmeyenler için kısaca açıklayayım . Firmalar Google'a Reklamlarını yayınlaması için teklif verir ve ödeme yapar.Reklam verenler için olan bu sistemin adı Google Adwords'dur.Google ise aldığı ücretin belli bir kısmını kendisine ayırır belli bir kısmını da bu reklamları yayınlaması ve tıklama , görüntülenme miktarına bağlı olarak site sahiplerine ki bunları yayıncılar denir verir.Bu şekilde reklam yayınlayan siteler için bu sistemin adı Google Adsense'dir.

Sitenizde Google Reklamı yayınlamak kolay değildir. Google'un sitenizi uygun bulması gerekir. Bunun için Google 2 aşamada sitenizi incelemektedir.Ve bu 2 aşamayı geçtiğiniz takdirde reklam yayıncısı olabilirsiniz ve Google'dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu makalemde Google Adsense başvurusu yapıp ta ikinci aşamada sürekli ret cevabı alanlar için nedenlerini söyleyeceğim.İlk aşamayı geçip ikinci aşamaya geldiğinizde Adsense yönetim panelinde bir reklam oluşturup sitenin reklam script kodunu sitenizde reklamın gözükmesini istediğiniz yerine yapıştırırsınız. Fakat reklamlar halen gözükmeyecektir.Çünkü ikinci aşamaya geçildi fakat ikinci aşama daha kabul edilmedi biz ikinci aşamanın şartlarını yerine getiririz ve Google 2.aşama içi sitemizi inceleye başlar.Bu süre 2-3 veya 4 günüde bulabilmektedir.Kendi adıma ilk ikinci aşıma ret edilme sürecim ikinci aşama başvuru yaptıktan 4 gün sonra mail ile ret edildiği konusunda bilgilendirildim .

İlk aşama başarılı bir şekilde geçildiğinde Google şu maili atmaktadır.

" AdSense'e hoş geldiniz!

Başvurunuz üzerinde kısmi bir inceleme gerçekleştirdik. Bununla birlikte, sitenize AdSense kodunu uygulamaya başlayabilirsiniz. Ancak, siteniz tamamen incelenene kadar 
www.engincode.com adresinde etkin reklamlar göremeyeceksiniz. Bunun yerine yalnızca, sitenizin arka planıyla uyumlu boş reklamlar göreceksiniz.

AdSense kodunu 
www.engincode.com adresine yerleştirene ve bize reklam istekleri gönderene kadar başvurunuzu incelemeyi tamamlayamayız. İncelememizi tamamladığımızda, başvurunuz ya tamamen onaylanacak ya da onaylanmayacaktır. Onaylanırsa etkin reklamlar görmeye başlayacaksınız.

Reklamlar sitenizde görünmeye başlar başlamaz, hesabınızı politikalarımıza uygunluk açısından sürekli olarak inceleyeceğimizi lütfen unutmayın. Herhangi bir ihlal saptanması durumunda, sayfalarınıza reklam sunumu durdurulabilir veya hesabınız onaylanmayabilir. Herhangi bir noktada reklamları görememeye başlarsanız, AdSense hesabınıza giriş yaparak, varsa görüntülenen uyarıları incelemenizi öneririz. "

 

Gerekli değişiklikleri yaptınız ve Google'dan ikini aşama için cevap beklemeye başladınız ve ret cevabı alırsanız Google şu mail ile sizi bilgilendirmektedir.

" Sayın Kullanıcımız,

Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:

Sorunlar:

- Site, Google politikalarıyla uyumlu değil "

Bu şekilde bir açıklama ile ikinci ret cevabı alan okurlarım için ,
Google Adsense 2.aşamada neden ret cevabı alınır , Google Adsense ikinci aşama neye göre değerlendirilir açıklayayım .

Google ikinci aşamada sitenizin içerik , tasarım ve hız bakımından yazılımını incelemektedir.Yani Google Adsense ikini aşamasında siteniz içerikleriyle beraber incelenmektedir.İçerikleri özgün olduğu halde ret edilen siteler için ret sebebi sitenizin tasarımıdır.Kendi kişisel sitem ile aynı içerik ve farklı tasarımlar ile iki kere başvurdum.Tasarımı değiştirdikten sonra 2. başvurum kabul edildi.

Google Adsense İkini Aşama Kabulü İçin Özgün İçerik Sitenizde Bulunması Gerekenler Sıralayayım

1 - İnsanlar sitede rahatlıkla gezinebilmeli ve tasarımı iyi olmalıdır.
2 - Sitenizde boş resimler bulunmamalıdır. Örnek ret edilen önceki tasarımımda slider ile resim geçişi vardı fakat resimler alakasızdı ve tıklanınca detayına gitme özelliği de yoktu yalnızca resim olsun diye atılmıştı bu gibi gereksiz şeylerden site arındırılmalıdır.
3 - Sitenizde menü'leme kısmını kullanışlı ve işlevli yapmalısınız.İletişim kısmını bulundurmalısınız. Ayrıca site haritası linkini de menüde bulundurmanız 2.aşama kabulü açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

Evet arkadaşlar Google Adsense başvurusunda ikinci aşamada sürekli ret cevabı alanlar için deneyimlerimi aktarmaya çalıştım.

Adsense İlk aşamasında ret cevabı alanları için makalemi okumak için tıklayınız ...

İyi Çalışmalar Arkadaşlar

 

Author: Engin ATALAY
Date: 22.02.2013 18:27:36
View Count: 5899
 
 

COMMENTS
 
Resim Yüklenemedi
Mehmet
2 Haziran 2016 00:58
Gerçekten sizi tebrik ederim.Bugüne kadar adsense kabul/red hakkında okuduğım en güzel yazı.Çok açıklayıcı bi şekilde anlatmışsınız olayı.Fakat kafama takılan,bu sitenizde niye hiç reklam yok.Adsense veya başka bir reklam firmasına başvurunuz oldu mu?Teşekkürler.
 
 
Resim Yüklenemedi
Admin
2 Haziran 2016 09:44
Teşekkürler Mehmet Bey. Blog sitemin çok yoğun ziyaretçisi olmuyor bunun dışında olan sitelerimde adsense kullanıyorum.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
mustafa
25 Mayıs 2016 18:41
bende o 2. aşamadaki yazı da çıkmadı hiç bir şey hemde.Teşekkürler...
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Ömer
2 Nisan 2013 22:19
Özetle adsense için kurulduğu 10km öteden belli olmamalıdır. Teşekkürler Engin bey.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık