Bir Adsense Hesabına Birden Çok Site Ekleme
 

Bir Adsense Hesabina Birden Çok Site Ekleme

Bu makalemde Google Adsense kullanmaya yeni baslayanlar için bazi konularda bilgi aktaracagim.Konumuz , Bir Adsense Hesabina Birden Çok Site ekleniyor mu , Adsense birden çok site için ne yapilmasi gerekiyor ? , sorularini yanitlayacagim.

Ilk olarak Adsense kullanmaya yeni basladiysaniz basvuru yaptiginiz site için 2 asamali olan Adsense hesap alma sürecini geçtik ve bundan sonra yapmamiz gereken bir reklam türü ve boyutu belirleyip daha sonra kodunu siteye eklemek olacaktir.Buraya kadar olan kisimlar rahatlikla yapilabilen kisimlardir.

Peki 2.bir siteniz var ise Adsense içi ne yapilmasi gerekmektedir.

Önemli Bilgiler
1- Ayni gmail'e ait yalnizca bir Adsense hesabi açabilme imkani vardir.

2- Eger 2.siteniz için yeni bir gmail hesabi açip Adsense basvurusu yapmayi düsünüyorsaniz eger basvuru yaptiginiz 2.Adsense hesabindaki adres ve iletisim bilgileri daha önce var olan Adsense hesabinizdaki bilgiler ile ayni ise Google bir uyari gönderek ayni iletisim ve adres bilgilerine sahip Adsense hesabi xxx gmail adresinde bulunmaktadir.Bu nedenle yeni Adsense basvurunuzu iptal ediyoruz demektedir.

Peki 2.siteniz içi yeni bir gmail açip Adsense basvurusu yapamadik ne yapmamiz gerekiyor ?

Iste bu noktada Adsense'in su özelligi bulunmaktadir.Bir Adsense hesabina 500 farkli site eklenebilmektedir.Yani siz siteniz için Adsense basvurusu yapip hesabinizi açtiniz ve yeni bir site eklemek istiyorsaniz , tekrardan Adsense basvurusu yapip 2 asamali onay sürecine tabi tutulmadan ayni Adsense hesabina siteyi ekliyip , reklam kodunu sitenize yerlestirebilirsiniz.

Burada akliniza takilan su soru olabilir , ilk Adsense basvurumda Google sitemi inceleyip ona göre onay verdi daha sonra ekledigim siteler için inceleme yapmadan 2 asamali onay sürecine tabi tutulmadan direk ekleniyor mu ?

Cevap :Google ilk basvuru yaptiginiz site için 2 asamali onay sürecini onaylayip hesabi açti ve bu hesaba daha sonra ekleyeceginiz siteler için bu 2 asamali sürecine tabi tutmaz ekleyeceginiz siteleri.2 asamali onay süreci yoktur fakat Google eklediginiz her siteyi yine inceler uygun degilse kaldirir ve uyarisinida verir.

Simdi Adsense hesabiniza yeni bir site nasil eklenir onu göstereyim 

Adim 1 : Adsense ana sayfasina girdikten sonra asagidaki resimdeki gösterdigim gibi sol menüden Hesap Ayarlarina tiklariz.


Adim 2 :Asagidaki resimde gösterdigim gibi Erisim ve Yetkilendirme basligi altindaki Site Yönetimi satirinda bulunan düzenle linkine tiklayiniz.


Adim 3 : Açilan sayfada asagidaki resimde gösterdigim gibi Sahipli kismina eklemek istediginiz sitenin ismini yazdiktan sonra artik ayni Adsense hesabina birden fazla site eklemis oluruz.Daha sonra reklam kodunu siteye yerlestirdikten sonra isleminiz tamamlanir.

Bir sonraki makalemde görüsmek üzere .

 

Author: Engin ATALAY
Date: 19.03.2013 23:18:52
View Count: 19093
 
 

COMMENTS
 
Resim Yüklenemedi
Karga
17 Eylül 2021 03:50
Teşekkürler Hocam. En iyisi farklı hesap açmak gibi duruyor.https://bilgilarus.com/instagram-plus-nedir-instagram-plus-ozellikleri/
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Emre Birtane
17 Temmuz 2021 02:59
Ya şimdi size bir soru soracağım biraz saçma gelebilir ama aklıma takıldı şimdi bizim bir tane web sitemiz var ve onun için açtığımız bir adsansemiz var Şimdi sorum şu bizim bu web sitemize bir tane daha yedek adsanse açmak istiyoruz yani bir web sitesinde 2 adsanse olur mu yedek bir tane daha adsanse açsak onaylanırmı öyle bir şey mümkünmüdür sadece bunu merak ediyorum
 
 
Resim Yüklenemedi
Emre Birtane
17 Temmuz 2021 03:02
Cbturkiyem.com :)
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
gökhan tok
9 Ocak 2021 01:51
Teşekkürler yazınız için - merakalemi.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
mustafa abdullah kaya
9 Ocak 2020 15:35
Gayet basarili ve sorunuma çözüm sundugunuz için tesekkür ederim. www.quicklyinformation.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Gezgin Sitesi
8 Ocak 2020 14:40
Merhaba, sitenizde aydinlatici bilgiler paylastiginiz için tesekkürler. https://www.gezginsitesi.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
fatma
17 Haziran 2019 15:15
Çok tesekkürler ingilizce sitemi nasil ekleyecegimi arastiriyordum yazini ilaç gibi geldi. www.gezginsandalet.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Hibe Destek Kredi
10 Şubat 2019 22:15
Faydali bir paylasim olmus elinize saglik. www.hibedestekkredi.com adina tesekkür ederim.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
olcay demirco
8 Ağustos 2018 23:30
faydali ve net anlatim icin tesekkurler. http://enhaba.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
şevket
28 Mayıs 2018 13:23
Çok Güzel yazi faydalandik tesekkürler yazihttp://esenler.alanurnakliyat.com/
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Esenler evden eve
11 Mayıs 2018 19:23
bu olumsuz ihtimalleri en aza indirebilmektir. Biz de evden eve nakliyat sektöründe yirmi yillik tecrübemizle sizlere bu süreci olabildigince kolay geçirmeniz için Esenler’de ve tüm Istanbul’da yardimci oluyoruz. http://esenler.alanurnakliyat.com/ Tasinma sürecini zorlastiran ilk faktör kötü nakliyecilerdir. Deneyimsiz nakliye firmalari esyalariniza uyumsuz araçlar kullanabilir, dikkatsizlikleri esyalarinizin zarar görmesi gibi vahim sonuçlara neden olabilir. Hele bir de anlasilan saatlere uymuyor geç alim ve teslimat yapiyorsa bu durum sizi tasindiginiza pisman edebilir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık