Bir Adsense Hesabına Birden Çok Site Ekleme
 

Bir Adsense Hesabına Birden Çok Site Ekleme

Bu makalemde Google Adsense kullanmaya yeni başlayanlar için bazı konularda bilgi aktaracağım.Konumuz , Bir Adsense Hesabına Birden Çok Site ekleniyor mu , Adsense birden çok site için ne yapılması gerekiyor ? , sorularını yanıtlayacağım.

İlk olarak Adsense kullanmaya yeni başladıysanız başvuru yaptığınız site için 2 aşamalı olan Adsense hesap alma sürecini geçtik ve bundan sonra yapmamız gereken bir reklam türü ve boyutu belirleyip daha sonra kodunu siteye eklemek olacaktır.Buraya kadar olan kısımlar rahatlıkla yapılabilen kısımlardır.

Peki 2.bir siteniz var ise Adsense içi ne yapılması gerekmektedir.

Önemli Bilgiler
1- Aynı gmail'e ait yalnızca bir Adsense hesabı açabilme imkanı vardır.

2- Eğer 2.siteniz için yeni bir gmail hesabı açıp Adsense başvurusu yapmayı düşünüyorsanız eğer başvuru yaptığınız 2.Adsense hesabındaki adres ve iletişim bilgileri daha önce var olan Adsense hesabınızdaki bilgiler ile aynı ise Google bir uyarı gönderek aynı iletişim ve adres bilgilerine sahip Adsense hesabı xxx gmail adresinde bulunmaktadır.Bu nedenle yeni Adsense başvurunuzu iptal ediyoruz demektedir.

Peki 2.siteniz içi yeni bir gmail açıp Adsense başvurusu yapamadık ne yapmamız gerekiyor ?

İşte bu noktada Adsense'in şu özelliği bulunmaktadır.Bir Adsense hesabına 500 farklı site eklenebilmektedir.Yani siz siteniz için Adsense başvurusu yapıp hesabınızı açtınız ve yeni bir site eklemek istiyorsanız , tekrardan Adsense başvurusu yapıp 2 aşamalı onay sürecine tabi tutulmadan aynı Adsense hesabına siteyi ekliyip , reklam kodunu sitenize yerleştirebilirsiniz.

Burada aklınıza takılan şu soru olabilir , ilk Adsense başvurumda Google sitemi inceleyip ona göre onay verdi daha sonra eklediğim siteler için inceleme yapmadan 2 aşamalı onay sürecine tabi tutulmadan direk ekleniyor mu ?

Cevap :Google ilk başvuru yaptığınız site için 2 aşamalı onay sürecini onaylayıp hesabı açtı ve bu hesaba daha sonra ekleyeceğiniz siteler için bu 2 aşamalı sürecine tabi tutmaz ekleyeceğiniz siteleri.2 aşamalı onay süreci yoktur fakat Google eklediğiniz her siteyi yine inceler uygun değilse kaldırır ve uyarısınıda verir.

Şimdi Adsense hesabınıza yeni bir site nasıl eklenir onu göstereyim 

Adım 1 : Adsense ana sayfasına girdikten sonra aşağıdaki resimdeki gösterdiğim gibi sol menüden Hesap Ayarlarına tıklarız.


Adım 2 :Aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi Erişim ve Yetkilendirme başlığı altındaki Site Yönetimi satırında bulunan düzenle linkine tıklayınız.


Adım 3 : Açılan sayfada aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi Sahipli kısmına eklemek istediğiniz sitenin ismini yazdıktan sonra artık aynı Adsense hesabına birden fazla site eklemiş oluruz.Daha sonra reklam kodunu siteye yerleştirdikten sonra işleminiz tamamlanır.

Bir sonraki makalemde görüşmek üzere .

 

Author: Engin ATALAY
Date: 19.03.2013 23:18:52
View Count: 15835
 
 

COMMENTS
 
Resim Yüklenemedi
mustafa abdullah kaya
9 Ocak 2020 15:35
Gayet başarılı ve sorunuma çözüm sunduğunuz için teşekkür ederim. www.quicklyinformation.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Gezgin Sitesi
8 Ocak 2020 14:40
Merhaba, sitenizde aydınlatıcı bilgiler paylaştığınız için teşekkürler. https://www.gezginsitesi.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
fatma
17 Haziran 2019 15:15
Çok teşekkürler ingilizce sitemi nasıl ekleyeceğimi araştırıyordum yazını ilaç gibi geldi. www.gezginsandalet.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Hibe Destek Kredi
10 Şubat 2019 22:15
Faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. www.hibedestekkredi.com adına teşekkür ederim.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
olcay demirco
8 Ağustos 2018 23:30
faydalı ve net anlatım icin tesekkurler. http://enhaba.com
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
şevket
28 Mayıs 2018 13:23
Çok Güzel yazı faydalandık teşekkürler yazıhttp://esenler.alanurnakliyat.com/
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Esenler evden eve
11 Mayıs 2018 19:23
bu olumsuz ihtimalleri en aza indirebilmektir. Biz de evden eve nakliyat sektöründe yirmi yıllık tecrübemizle sizlere bu süreci olabildiğince kolay geçirmeniz için Esenler’de ve tüm İstanbul’da yardımcı oluyoruz. http://esenler.alanurnakliyat.com/ Taşınma sürecini zorlaştıran ilk faktör kötü nakliyecilerdir. Deneyimsiz nakliye firmaları eşyalarınıza uyumsuz araçlar kullanabilir, dikkatsizlikleri eşyalarınızın zarar görmesi gibi vahim sonuçlara neden olabilir. Hele bir de anlaşılan saatlere uymuyor geç alım ve teslimat yapıyorsa bu durum sizi taşındığınıza pişman edebilir.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
www.tellitarim.net telli
25 Ağustos 2017 11:51
https://www.tellitarim.net/ Telli Tarım olarak bildiğimiz işi en iyi yapmaya odaklandık. Risk almayın uzmanından alın www.tellitarim.net
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Admin
24 Şubat 2017 09:36
Adsense arayüzü değişmiş. Yeni arayüzde nasıl yapıldığını anlatan makale yazacağım.
 
 
Resim Yüklenemedi
Emre
14 Ekim 2018 19:04
Bekliyoruz.
 
 
 
 
 
Resim Yüklenemedi
Kemal
22 Şubat 2017 19:42
Yukarıda yazıda anlattığınız hiç bir şey yeni adsensede yok. Bilgiler eskimiş. Çmp olmuş. Çünkü sizin anlattığınız eski arayüz.. yeni adsendede yok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık