15-16 Temmuz 2016 Darbe Girişimleri İzlenimlerim
 
17 Temmuz 2016 00.25 Sancaktepe Sarıgazi odam da oturuyorum camlar açık ve aralıksız silah ve patlama sesleri.

Suriyede insanlar, savaşın ve silah seslerinin gölgesinde nasıl yaşabiliyor anladım bugün.
Yaşanabiliyormuş, peki alışabiliniyor mu hayır hiç alışacak gibi değiil olanlar sanki bir filmin içindeymişiz gibi.
 
16 Temmuz 2016 tarih sayfalara not alınacak hadiselere şahit oldum, olduk. Bir darbe girişimi ile İstanbul da köprüler ve önemli giriş çıkışlar asker ve tanklarıyla kapatılıyor Ankara da f16 lar alçak uçuş yapıyor, Trt canlı yayını basılıyor ve spikere darbe metni okutuluyor, tanklar sivil halkın üstüne sürülüyor, asker ile polis arasında çatışmalar yaşanıyor. 
 
25 yaşında mini bir darbe girişimine şahit oldum. 16 temmuz 2016 22.00 ile başlayan gelişmeler ve devamında Cumhurbaşkanı Erdoğanın halkı sokağa çıkmaya davet etmesi. 16 temmuz 2016 saat 24.00'a yaklaşırken hükümet yanlısı ve yanlı olmayıp olanların darbe girişimi olduğu düşünen yüzbinlerce insan tankların kapattığı girişlere yürüyüşler düzenledi.
 
Camilerden 17 temmuz 24.00 itibari ile aralıksız sela ve ezan sesleri megafonlardan yükseldi.
 
17 temmuz sabah saatlerinde köprüler ve önemli çıkış noktaları alındı ama ne alınma. Sivil halktan ve askerden onlarca kayıp. Asker ki o askerler içinde olanlardan bir haber onlarca rütbesiz er dahilinde.
 
17 temmuz 2016 gece vaktinde ise olaylar farklı boyutlara ulaştı yaşadığım yerde ve İstanbul'un sık olay çıkan bölgelerinde hükümet yanlıları ile bu bölgelerde yaşayanlar arasında çatışmalar cemevlerine saldırı olacağı yönünde söylentiler. 1 günde olayın tarafları nasıl değişti şaşkınım. Ama bir yandan belli bölgelerde askeriyeye ve askere yönelik yürüşlerde devam ediyor.
 
Buraya bu notları düşmemin sebebi olurda ileri ki yaşlarımda hayatta kalabilirsem bizzat şahit olduğum bu olayların bir not almamdır.
 
Rabbim bu ülkenin sonunu hayır eylesin İnşallah.
 
 

Author: Engin ATALAY
Date: 17.07.2016 00:38:23
View Count: 1676
 
 

COMMENTS
 
No comments yet. Be the first to comment who you are.
 
 
 
 
 
 
 
WRITE COMMENT
 
 
Your Name :
 
 
 
E-mail :
 
 
 
Your Message :
 
 
 
 
 
 
 
This project : ASP.NET MVC , RAZOR, Entity Framework , CSS , HTML , JQUERY(2.0.2) , AJAX the C# side-tier architecture was developed with logic.
 
Yukarı Çık